Prva senzacija: Kostarika

Joel Campbell

Fudbalska reprezentacija Kostarike savladala je Urugvaj sa 3-1 u prvoj utakmici grupe D na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Meč je odigran na stadionu Kastalao u Fortalezi. Strelci za Kostariku bili su Kembel u 54. minutu i Duarte u 57. odnosno Urena u 84. minutu. Strelac za Urugvaj bio je Kavani iz penala u 24. minutu.

Urugvaj je dobro otvorio meč i već u prvom poluvremenu došao do prednosti. Na pauzi se činilo da će lako privesti utakmicu kraju, jer ekipa Kostarike nije imala ni jedan udarac u okvir gola. Ali sasvim drugačiji pristup igri u drugom poluvremenu doneo je ovoj reprezentaciji preokret.

Prvo je Kembel izjednačio na 1-1, a onda je tri minuta kasnije u 57. minutu usledio šok. Duarte pogađa za potpubni preokret. Do kraja utakmice ekipa Urugvaja je pokušavala da dođe do izjednačenja, ali je igrač sa klupe Urena posle prvog kontakta sa loptom postavio konačnih 3-1.

Desni bek Urugvaja Maksi Pereira dobio je crveni karton u 90. minutu posle jednog neopreznog starta, i propustiće mečeve protiv Italije i Engleske. Ove dve reprezentacije sastaju se za manje od sat vremena, a na fejsbuk stranici Superradija možete učestvovati u nagradnoj igri pogodi tačan rezultat. Sponzor nagradne igre je kafe antikvarnica „Kuća dokolice“.

Super radio u skladu sa svojom uređivačkom politikom zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, bez obaveze obrazlaganja takve odluke. Komentari ne predstavljaju stavove redakcije Super radia i privatno su mišljenje autora komentara. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže psovke, uvrede, govor mržnje kao i komentare koji se ne odnose na vest koja je komentarisana. Komentari koji sadrže linkove ka drugim sajtovima takođe neće biti objavljeni.