Nejmar i Nišimura vodili Brazil do preokreta

Marselo u dresu reprezentacije Hrvatske posle utakmice

Marselo u drsu reprezentacije Hrvatske posle utakmice

Reprezentacija Brazila savladala je Hrvatsku sa 3-1 na startu Svetskog prvenstva u Brazilu. Utakmica je odigrana na stadionu Korintians pred nešto više od 61000, uglavnom navijača Brazila. Golove za Brazil postigli su Nejmar u 29. i 71. minutu iz penala i Oskar u 91. Jedini gol za Hrvatsku bio je autogol Marsela.

Posle uvodnog ispitivanja snage u 11. minutu, desio se šok za navijače Brazila. Posle odličnog prodora Olića sa leve strane usledio je centaršut posle kog je Jelavić šutirao a Marselo nije uspeo dobro da interveniše pa je poslao loptu u svoju mrežu. Verujem da je za ljubitelje fudbala širom sveta ovaj trenutak bio zapravo početak mundijala. Rano vođstvo Hrvata obećavalo je mnogo uzbuđenja u nastavku utakmice.

U 29. minutu Nejmar je uspeo da poravna rezultat posle fenomenalnog udarca sa nekih dvadesetak metara od gola Pletikose. U tim trenucima i do kraja prvog poluvremena Brazil je bio bolji rival, a Nejmar je pokazao zbog čega je još pre prvenstva označen kao glavna poluga svoje reprezentacije.

Sudija Nišimira okružen fudbalerima Hrvatske, izvor The Official Website of the FIFA World Cup

U drugom poluvremenu situacija se promenila. Hrvatska je bila konkretnija, i imala je više loptu u svom posedu. Sve dok u 71. minutu na scenu nije stupio japanski sudija Nišimura i posle pada Freda u kaznenom prostoru Hrvatske dosudio penal za domaćina. Dvadesetdvogodišnji Nejmar preuzeo je odgovornost i doneo prednost Brazilu od 2-1. Kako se u žargonu kaže, Pletikosa je i ovog puta bio na lopti, ali nije uspeo da zaustavi udarac Nejmara. Činilo se da je mogao bolje da reaguje, ali to je bila slaba uteha za Hrvate.

Do kraja utakmice reprezentacija Hrvatske pokušavala je da dođe do drugog gola, i zasluženog remija. To se nije desilo a Brazil je uspeo u nadohnadi vremena da dođe i do trećeg gola. Posle jednog kontra napada Oskar se sjajno snašao i na lukav način treći put na utakmici smestio loptu iza leđa Pletikose. Treba pomenuti da je sedam minuta pre kraja Hrvatska postigla gol, koji je poništen zbog faula Olića nad golmanom.

Posle utakmice trener reprezentacije Hrvatske, Niko Kovač, izjavio je da je bolje da njegov tim odustane i ode kući. Jer kako kaže, ako pričamo o poštovanju Hrvatska ga nije dobila ni malo.

Reprezentacija Hrvatske sledeći meč igra protiv Kameruna 18. juna dok Brazil dan ranije igra se Meksikom. U grupi A, sutra je od 18h na programu duel između Meksika i Kameruna.

Super radio u skladu sa svojom uređivačkom politikom zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, bez obaveze obrazlaganja takve odluke. Komentari ne predstavljaju stavove redakcije Super radia i privatno su mišljenje autora komentara. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže psovke, uvrede, govor mržnje kao i komentare koji se ne odnose na vest koja je komentarisana. Komentari koji sadrže linkove ka drugim sajtovima takođe neće biti objavljeni.