Belgija – Rusija: statistika i činjenice vezane za meč

Estadio Do Maracana, Rio de Janeiro - stadion posvećen novinaru Mariu Filhu. Kapacitet stadiona je 74 738 mesta

Estadio Do Maracana, Rio de Janeiro – stadion posvećen novinaru Mariu Filhu. Kapacitet stadiona je 74 738 mesta

Reprezentacije Belgije i Rusije sastaju se od 18h na SP u Brazilu, u okviru grupe H. Meč se igra na popularnoj Marakani u Riu. Glavni sudija meča biće Feliks Brih iz Nemačke.

U prvom kolu Belgijanci su došli do pobede protiv Alžira posle preokreta u drugom poluvremenu. Golove su postigli Felaini i Martens u 70. odnosno 80. minutu. Rusija je remizirala sa Korejom 1-1, a bod Rusima na ovom meču doneo je Kerzakov.

Ovo će biti deveti meč između ove dve reprezentacije, Belgija je slavila tri puta, a Rusija četiri. Posle raspada SSSR, Belgija nije izgubila od Rusija. Dva puta su pobedili, a jednom igrali nerešeno. Ovo je drugi susret ove dve reprezentacije na mundijalima. 2002. godine Belgija je slavila sa 3-2, a sadašnji selektor Belgijanaca Mark Vilmots je postigao pobedonosni pogodak na tom meču.

Evo i par zanimljivosti vezanih za igrače ove dve reprezentacije:

Lukako nije napravio ni jedan kontakt sa loptom, na protivničkoj polovini, u utakmici sa Alžirom za 58 minuta na terenu.

Maron Felaini je posle samo pet minuta u igri postigao svoj prvi gol na svetskim prvenstvima. On nije uspeo da se upiše u strelce na 1430 minuta, koliko je odigrao za Mančester Junajted ove godine.

Tibaut Kurtoa još uvek nije izgubio meč sa svojom reprezentacijom. 12 pobeda i 6 remija.

Aleksandar Kerzakov je postigao gol protiv Alžira posle samo tri minuta na terenu.

Super radio u skladu sa svojom uređivačkom politikom zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, bez obaveze obrazlaganja takve odluke. Komentari ne predstavljaju stavove redakcije Super radia i privatno su mišljenje autora komentara. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže psovke, uvrede, govor mržnje kao i komentare koji se ne odnose na vest koja je komentarisana. Komentari koji sadrže linkove ka drugim sajtovima takođe neće biti objavljeni.

3 komentara na “Belgija – Rusija: statistika i činjenice vezane za meč